čištění fasád v Brně

Fasádu samoobsluhy nám pokryly plísně, na severní a západní straně

Provozujeme malou samoobsluhu se smíšeným zbožím. Ve městě je několik velkých supermarketů, takže konkurence je obrovská. My nejvíce vyděláváme večer, když si jdou lidé po práci koupit večeři. A také o víkendech a svátcích, když jsou některé jiné prodejny zavřené. Takže se na trhu už mnoho let držíme. Teď jsme ale museli řešit situaci, že se nám na fasádě objevily plísně. Vypadalo to dost nechutně a odpudivě.

Jak ochránit a vyčistit zateplené fasády na severní straně od plísně

Což je poslední věc, co bychom chtěli – odrazovat zákazníky. Proto jsme usoudili, že je potřeba si na to zavolat odbornou pomoc. A plísní se jednou pro vždy zbavit. Na internetu jsme hledali firmy, které se zabývají právě bojem s plísněmi. Nakonec jsme vybrali známou a osvědčenou úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Tato společnost Čištění fasád Brno se právě na boj s plísněmi zaměřuje. A SERVIS nám vysvětlil, že k plísni zřejmě došlo kvůli zvýšené vlhkosti.

Společnost A SERVIS LIPKA se úspěšnému boji a likvidaci plísní věnuje už mnoho let. Proto jsme věděli, že bude naše fasáda obchůdku v dobrých rukou. Tito odborníci si prostě ví rady. Plísně jsou komplexem přírodních, chemických a systémových vlivů. Odstranění a likvidace těchto nežádoucích a nepříjemných projevů si proto vždy vyžaduje odborný a profesionální přístup. Nemyslím si, že by laik zvládl byť jen uspokojivý průměrný boj s plísněmi.

Takže jsme udělali dobře, když jsme se obrátili zrovna na A SERVIS. Ten si s plísněmi poradil s přehledem. V praxi to probíhalo tak, že se nejprve mechanicky odstranily biologické nečistoty. Na to použili pracovníci A SERVISU kartáč. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje vhodný dezinfekční přípravek. Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, někdy ale používají také váleček nebo nástřik. Poté se tato účinná látka nechá čtyřiadvacet hodin působit.

Po této fázi jsme si ještě nechali nanést preventivní krok, aby se u nás plíseň znovu neobjevila. Jedná se o speciální nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG. Nanesený nátěr LSG je schopný účinně zamezovat vlhkosti, která je základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů a zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení. A SERVIS deklaruje, že na žádném povrchu, který je ošetřen a chráněn nátěrem LSG nemají plísně, řasy, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít.

Takže nejen, že nás A SERVIS LIPKA zbavil plísní tak, že po nich na zdi nezůstaly ani stopy. Ale také dokáže zajistit prevenci, která nás bude do budoucna chránit před vznikem dalších plísní. Je skvělé, že jsme takto „pojištění“ proti plísním do budoucna. Preventivní nátěr pracuje, a přestože je průhledný, bojuje proti vzniku plísní. takže se nebudeme muset bát, že by se plíseň na fasádě samoobsluhy opakovala. Takovou výhodu by člověk v nějaké firmě jen tak nenašel. Proto jsme A SERVISU velmi vděční.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *