• ODSTRANĚNÍ PLÍSNÍ

    Víme, jak účinně odstranit plíseň.

Jak se vypořádat s plísněmi? Odstranění plísní Praha. Plísně a rosný bod

Mnoho z nás se někdy setkalo ve svém domě nebo bytě s plísněmi. Často se vyskytují zejména ve starších domech. Jak, ale plísně vznikají a v jakých podmínkách se jim nejvíce daří? Jak je odstranit a je možné jejich dalšímu vzniku zabránit? To jsou možná otázky, které si často kladete. A já mám pro vás odpověď.


Důležitým termínem, pro další pochopení, je „rosný bod“
. Jedná se o jiné vyjádření absolutní vlhkosti vzduchu. Kdy rosný bod je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami, a kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100%. Pokud teplota pod tento bod klesne, nastane kondenzace. Teplota rosného bodu je různá. Čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší teplota rosného bodu je. Čili tím vyšší teplotu musí vzduch a pára mít, aby pára nezkondenzovala. Může se stát, že pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž by pára zkondenzovala.

V praxi to znamená, že pokud je vlhkost ve vašem bytě 50% a byt je vytopen na 22°C, potom je hodnota rosného bodu kolem 10,5°C. Znamená to, že voda zkondenzuje v tom místě, kde je povrchová teplota, např. obvodové stěny, nižší než je hodnota daného rosného bodu.

Proto se s tímto problémem nejčastěji setkávají majitelé starších nezateplených nebo špatně zateplených bytů či domů. Největším problém přichází v zimním období, kdy je vytápěcí teplota cca 20-22°C a vnitřní povrchová teplota stěn je velmi nízká. Takto velká asymetrie teplot způsobí, že v místech tepelných mostů (koutů a ostění oken), klesá vnitřní povrchová teplota obvodových stěn pod hodnotu rosného bodu. Zde poté vlhkost, obsažená ve vzduchu, kondenzuje ve vodu a vznikají tak vlhká místa,
a tím i ideální prostředí pro bujení plísní.

odstranění plísní
rosný bod

Řešení je velmi jednoduché

Je třeba zvýšit povrchovou teplotu obvodových stěn uvnitř bytu. To lze zejména správně provedeným zateplením fasády vašeho domu. Špatně provedené zateplení vám ovšem plísněmi nepomůže, může způsobit ve výsledku ještě více škody než užitku.

Jsou bohužel případy, kdy již kvalitu fasády ovlivnit nemůžete a potom přichází na řadu jiná odborná pomoc. Ta spočívá
v odstranění plísní a proti plísňovém nástřiku.

Naše firma Čištění a voskování podlah se touto problematikou zabývá a neustále rozvijí lepší a dokonalejší postupy pro odstranění plísní. Patříme k předním firmám ve střední Evropě, která se úspěšnému boji s plísněmi věnuje již mnoho let. Naše postupy prověřila již nejedna obchodní společnost, ale i majitelé bytů a domů. Pomoci můžeme nejen vašim exteriérům,
ale i interiérům.

Postupujeme podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a máme své osvědčené postupy. V první řadě je třeba biologické nečistoty mechanicky odstranit. V interiéru postižená místa čistíme pomocí kartáče, plíseň omyjeme vodou a oškrábeme. Exteriéry, tedy fasády, zbavíme všech nečistot, organických zbytků, černých a zelených výkvětů, pomocí vysokotlakého čističe.

Vždy je třeba nečistoty odstranit po celé ploše velmi důkladně a pouze na mokro. Nikdy plíseň nestíráme nasucho, protože bychom mohli spory plísní roznést do okolí. Očištění povrchu je důležité, jelikož se aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru nesmí realizovat na zbytky sebemenších nečistot.

Po omytí se povrch nechá dobře vyschnout, tak aby se na něj mohla aplikovat dezinfekce. Využíváme dezinfekční přípravek SANTOP LIKVID PROFI. Aplikuje se na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo nástřiku. Poté se účinná látka nechá 24hodin působit. Po odstranění nečistot a dezinfekci je plocha připravena na nátěr LSG.

Ještě předtím však probereme s majitelem objektu možnosti výmalby. Zákazník si sám zvolí, zda chce omítku či fasádu sjednotit malbou. V některých případech to potřeba není, ale fleky se samozřejmě, zejména ve vnitřních prostorách, vyskytnout mohou,
to už záleží na spoustě skutečnostech, stav omítky apod. Když je vyřešena otázka malby je možno konečně nanést průmyslový polymer LSG.

LSG technologie se vyznačuje skutečně výjimečnými vlastnostmi

Jednou z nich je vlastnost difúzního odporu. To znamená, že všechny molekuly vodních par mohou z fasády bez problému unikat, zatímco molekuly vody do struktury fasády už vniknout nemohou. Tak je fasáda uzavřená a chráněná.

Nanesený nátěr LSG ovšem nejen, že zamezuje vlhkosti, ale zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení. Plísně ani jiné spady a organické usazeniny nemají žádnou možnost, jak do fasády či zdi proniknout.

Naše firma Čištění a voskování podlah tuto unikátní technologii svým klientům nabízí a garantuje jim životnost a účinek LSG, samozřejmě dle náročnosti klimatických podmínek, v intervalu 4 až 6 let. V omezené míře však funguje až 12 let.

LSG je nejúčinnějším prostředkem trvalé ochrany proti mikrobiálnímu napadení.

LSG technologie
0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *