V malé trafice jsme měli plíseň, nechtěli jsme to dýchat
Naše rodina vlastní trafiku ve městě. Ve službách se střídáme. A jak si asi každý dovede představit, trafika je malé místečko. Moc prostoru navíc v něm není, člověk může být rád, že se tam vejde židle. V zimně se to docela dá, malý prostor se hned zatopí. V létě to tam ale bývá dost k nevydržení. Na budku pere slunko a často je tam nedýchatelně, i když se otevřou dveře. A teď se nám v tom malém prostoru ještě objevila plíseň. Možná to vzniklo vlhkostí, když v tak malém prostoru člověk dýchá. Těžko říct.
Při výskytu plísně ihned dezinfikujte, odstraníte silné zdravotní rizika
Každopádně jsme se plísně museli zbavit. V takhle malém prostoru dýchat vzduch společně s plísní není moc zdravé. Tak jsme se rozhodli pozvat si na odstranění plísní profesionální firmu. Na internetu jsme narazili na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Tato firma ale po odstranění plísní ještě nabídne preventivní krok. A SERVIS po mnoha letech praxe nalezl řešení tohoto problému, kterým je revoluční nátěr LSG. Jedná se o nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému efektivně zbaví.
Toto nám přišlo jako perfektní a trvalé řešení. A SERVIS v Brně totiž zajistí kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Co bychom také chtěli zmínit, je vstřícná komunikace ze strany A SERVISU. Bohužel poslední dobou je taková komunikace vzácná. Často se nám při spolupráci s jinými firmami stalo, že nejsou vstřícní. Naopak jsou nepříjemní, jako bychom byli na obtíž. U A SERVISU jsme tento dojem ale neměli. Tady to opravdu nehrozí.
Všichni, se kterými jsme komunikovali, byli příjemní a hodní. Všechno nám také trpělivě vysvětlili, abychom tomu rozuměli. A nabídli nám brzký termín zákroku. Výsledek jejich práce byl pak naprosto perfektní a bez chybičky. Postup pracovníků A SERVISU byl následující – v prvním kroku se vrhnuli na biologické nečistoty. Ty pracně mechanicky odstranili. Použili na to takový speciální kartáč.
Je to prý z toho důvodu, protože aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru se zásadně nesmí realizovat na zbytky sebemenších nečistot. Následně se povrch nechal jednoduše vyschnout a poté se na něj aplikoval dezinfekční přípravek. Pak se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Předposledním krokem je pak volitelné sjednocení malbou. Což jsme také podnikli.
Chtěli jsme to mít hezké, když tam trávíme celé dny. Nakonec se dává nátěr v podobě průmyslového polymeru, takzvaného LSG. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. A nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Pro buňky vyšších organismů je LSG nátěr stoprocentně bezpečný.
Napiš komentář
Chceš se zapojit do diskuze?Přidej svůj komentář!