Odstraňování plísní

Účinný boj s plísní se společností na odstraňování plísní

Odstraňování plísní a řas ze zateplené fasádyMuž má ve svém životě splnit tři základní věci zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Je to jen ohavný stereotyp, ale stejně po tom většina mužů touží, mě nevyjímaje. Syna už jsem měl, stromů jsem zasadil nespočet a dům stále v nedohlednu. Nakonec se poštěstilo a ani jsem jej nemusel stavět, jen celý přestavět, zrenovovat a zmodernizovat. Po jedné pratetě, která již neměla jiné příbuzné jsme s ženou zdědili rodinnou vilku na předměstí Prahy. Dům to byl krásný, velký, prostorný s nádhernými secesními prvky. Na první pohled jsme se do něj všichni zamilovali.

Pozval jsem si na poradu kamarády, kteří studovali stavebnictví a architekturu a pustili se do procházení místností a plánování. Kamarád stavař se okamžitě zarazil při pohledu na severní zeď domu. Zeď byla celá porostlá hustým zeleným břečťanem. Vypadalo to nádherně. Problémem však bylo, že břečťan byl sice přírodní izolace, ale současně udržoval uvnitř zdi vlhkost. Spodní část zdi už začala být i porostlá mechy a nepříjemně vlhká na dotyk. V místnosti, která byla z druhé strany a ve sklepě už pěkně bujela plíseň. Rozhodnutí bylo okamžité. Hned druhý den jsme se pustili do odstraňování břečťanu, který byl pevně přichycený ke zdi.

Veškeré…

Odstranění plísní – co pomůže?Veškeré výhonky se nám podařilo odstranit, ale zeď byla stále posetá kořínky a mechem. Kamarád mi poradil velmi spolehlivou a i cenově dostupnou společnost na Odstraňování plísní, která se prý postará i o plísně uvnitř. Společnost A SERVIS LIPKA s.r.o. byla opravdu tak profesionální, jak ji popisoval. Okamžitě mě informovala o ideálním postupu a zaslali kalkulaci, která byla opravdu velmi příjemná.

V domluvený den dorazili pracovníci A SERVISU, vybalili si své nástroje a pustili se do díla. Nejprve zeď očistili vysokotlakým přístrojem a ošetřili desinfekční chemií aby se zbavili veškerých i mikroskopických nečistot. Následně zeď nechali oschnout a pustili se do vnitřních plísní. Plísní se zbavili za použití kartáče a podobné chemické desinfekční složky jako na vnější zdi. Posledním krokem bylo natření oschlých stěn speciálním průmyslovým polymerem LSG, který zamezuje vniknutí vlhkosti do stěn, ale nebrání vlhkosti unikat ven.

Na závěr mi bylo nabídnuto sjednocení nátěru, což jsem s díky odmítl, jelikož jsem si to chtěl udělat sám v rámci mé povinnosti vůči mužské ješitnosti.

Stěna vypadá opravdu jako nová, po plísních není ani památky. Celý dům je nyní krásně chráněn a i když se jedná o velmi starou budovu, tak z plísní strach již nemáme a to vše díky společnosti A SERVIS LIPKA.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *